Başarılarımız

Başarmak Kültürümüzde Var

Sanovel, sektöründe birçok yeniliğe ve başarıya imza atarak pek çok konuda Türk İlaç Sanayi’ne örnek olmakta ve yön vermektedir.

Birçok İlki Gerçekleştirdik

Türkiye’nin ilaç formülü alanında ilk Amerika Patentini Sanovel almıştır.

Fikri Mülkiyet Yetkinliği Alanında Türkiye Birincisiyiz

Sanovel, Sanayi Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki Ar-Ge merkezleri arasında tüm sektörler ve tüm firmalar arasında fikri mülkiyet yetkinliği alanında 1. firma seçilmiştir. (Bakanlık değerlendirmesinde patent başvurusu sayıları ve bunların patent belgesine dönüşüm oranı ile buluşların ticarileşmesini göz önünde bulundurmuştur.)

En Çok Buluş ve En Fazla Patent Başvurusu

İlaç sektöründe uzun yıllardır Türkiye’de en çok patent başvurusu yapan firma Sanovel’dir. 2011-2013 yıllarında farmasötik alanında dünya çapında en çok Avrupa Patent başvurusu yapan ilk 15 ilaç firması arasında listelenmiştir. 27 Şubat-1 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleşen 8. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi’nde, Ar-Ge Ödülleri kapsamında “En çok patent başvurusu yapan ilaç firması” kategorisinde Sanovel İlaç birinci olmuştur.

Dünya Fikri Haklar Örgütü'nün 2019 yılı verilerine göre, Uluslararası Patent başvurusunda (PCT), Sanovel İlaç, Türkiye genelinde ikinci, sektöründe ise birinci sırada yer almıştır.

Avrupa Patent Ofisi’nin her yıl yayınladığı sektör bazlı en çok patent başvurusu yapan ilk 25 firma listesinde;

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun düzenlediği Patent Ligi ödülleri kapsamında en çok patent başvurusu yapan firmalar listesinde;

1 Numaralı Ar-Ge Merkezi

Sanovel Arge, 2016 yılında Sanayi Bakanlığı tarafından ilaç sektörünün 1 numaralı Ar-Ge merkezi seçilmiştir.

FDA Onaylı Üretim Tesisi

Sanovel İlaç, Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen denetimde, dünyanın en büyük sağlık otoritesi kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’ndan (FDA) onay almıştır. Bu büyük başarı sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’ne İlaç ihracatı konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Ar-Ge’mizle Geleceğe Yol Alıyoruz

Daha Fazla Bilgi