Uluslararası Pazarlarda Sanovel

Hedefimiz, Farklı Kıtalarda Aynı Başarıyla İlerlemek

Dünya Standartlarında Üretim

Ülkemizde ilaç sektöründe lider konumda olan Sanovel, dünya standartlarında, yüksek kalitede ürünler geliştirerek kendi sektörüne yön vermektedir. Çeşitli ülkelerin otoritelerinden, titiz ve kapsamı denetimler sonucunda aldığı GMP onayları ile Avrupa'nın en büyük fabrikalarından birine sahiptir. İhracat faaliyetlerine 2004 yılında ağırlıklı olarak Bağımsız Devletler Topluluğu’na girerek başlamıştır. Ürünlerini ilk kez 2011 yılında Avrupa'ya ihraç etmiştir. Şu anda ise birçok gelişmekte olan ülke pazarına ihracat yapmaktadır.

Bunlar sırasıyla; Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, Irak, Arnavutluk, Türkmenistan, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri.

Çevik Adımlarla Değişime Yön Veriyoruz

Düzenleyici ekip, Sanovel İş Geliştirme ve Uluslararası Operasyonlar Fonksiyonları, Ar-Ge, Ruhsat, Fikri Mülkiyet ve Hukuk Fonksiyonlari ile koordinasyon halinde, Sanovel icin yeni coğrafyalarda yeni iş fırsatları yaratmaktadır.

Şirket, 2019 yılında ANDA onayını alarak ABD pazarına bitmiş ürün satma hakkına sahip tek Türk ilaç üretim şirketi olmuştur. Yakın gelecekte ise MENA, Güneydoğu Asya ve LATAM bölgelerindeki uluslararası pazarlarda da varlığını artırmayı hedeflemektedir.

20'den fazla yeni uluslararası pazarda ise tescil onayını bekleyen 100 pazarlama ruhsatı daha vardır.
Çevik, değişime ve yeniliklere hızla ayak uyduran, global standartlarda çalışan ihracat ekibiyle her geçen gün dünyada daha fazla yere ulaşmayı hedeflemektedir.