Sürdürebilirlik ve Toplumsal Sorumluluk Çalışmalarımız

Topluma ve Çevreye Faydalı Olabilmek İçin Buradayız

Topluma, Çevreye ve Dünyaya Karşı Sorumluyuz

Sanovel olarak tüm faaliyetlerimizde çevre ve toplumuna karşı olan sorumluluğumuzu göz önünde bulundurarak çalışırız. Hayata geçirdiğimiz her işin çalışanlarımıza ve topluma katkıda bulunmasını hedefleriz. Aldığımız her kararı sosyal sorumluluk anlayışımızla değerlendirir en faydalı sonuçlara ulaşmayı amaçlarız.

Bugüne kadar birçok kurum ve kuruluşa destek vererek pek çok insanın hayatına dokunmaya çalıştık.

Fabrikamızda Bulunan Projelerimiz

Enerji kaynaklarını daha az tüketmek ve etkin kullanmak adına, yatırım yapılan, üstün ve verimli teknolojiye sahip yeni su soğutma grubu projesini 2021 yılı Mayıs ayı içerisinde devreye sokarak, fabrika toplam elektrik tüketiminde ciddi oranda bir iyileştirme hedeflenmiştir.

2020’de kutu başı elektrik enerji tüketiminde son 10 yılın en düşük değerini yakaladık. Sanovel olarak, sürdürülebilir bir dünya için daha az enerji ile daha fazlasının mümkün olduğuna inanıyoruz. Temiz, çevreyi kirletmeyen, yenilenebilir ve tükenmeyen sınırsız bir enerji kaynağı olması nedeniyle, son dönemlerde öne çıkan doğal enerji kaynağı, Güneş Enerjisi Sistemi üzerine proje çalışmaları devam etmekte, 2021 yılı içerisinde bu projenin de yatırımını gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Uzun işletme ömrüne ve verimine sahip olan GES ile, fabrika elektrik ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayacak olmakla beraber, çevreyi kirleten zararlı gaz çıktılarını da minimize ederek, toplamdaki karbon ayak izi de ciddi oranda düşürülmüş olacaktır.

Sanovel, temiz ve sağlıklı bir çevrenin gelecek nesillere aktarılması için, çevre etkilerini kontrol altına almaya ve kaynak kullanımını azaltmaya yönelik çevresel amaç ve hedeflerini belirleyerek, çevresel performansını düzenli olarak takip eden bir kurumdur.

Sanovel olarak, tüm faaliyetlerimizi çevreye ve insana saygı duyarak yürütüyor, gelecek nesillere daha yaşanabilir iyi bir dünya bırakabilmeyi en temel görevimiz olarak görüyoruz. Stratejik önceliklerimizden biri olan sürdürülebilirlik anlayışı ile hayata geçirdiğimiz, israfın önlenmesine yönelik çalışmalarımızla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından "Sıfır Atık Belgesi" aldık. Atıksız yaşamın büyük bir bütünün bir parçası olduğunu biliyor bu sorumluluklar sürdürülebilirlik ve çevre için yeni adımlar atmaya devam ediyoruz.

İzmir Depremi

AFAD aracılığı ile, İzmir depremi için kendi fabrikamızda üretmeye başladığımız önemli bir markanın el dezenfektanlarını deprem mağduru vatandaşlarımıza ulaştırdık.

İzmir depreminde saha çalışmaları gerçekleştiren AKUT yardım ekiplerinin dezenfektan ihtiyaçlarını karşılamak için kendi üretimimiz olan dezenfektanları deprem bölgesine ulaştırdık.

“Köy Okulları Kardeşim” Projesi

GEA Arama Kurtarma Ekibi iş birliğiyle, “Köy Okulları Kardeşim” Kampanyası dahilinde Samsun ve Bingöl’de 3 köy okulunda yardıma ihtiyacı olan 200 öğrenciye dezenfektan gönderdik, öğrencilere giden yardım kolilerine bir destek verdik.

Akdeniz ve Ege Yangınları

Ülkemizin muhtelif bölgelerinde çıkan yangınlarda Bodrum Milas Bölgesinde yangın söndürme ve soğutma çalışmalarında görev alan GEA Arama Kurtarma ekiplerinin ihtiyacı olan teknik malzemeleri sağladık.

Batı Karadeniz Sel Felaketi

Batı Karadeniz Bölgesinde meydana gelen sel felaketinde yaralarımızı birlikte sarmak amacıyla bölgedeki çalışanlarımızın gönüllü çalışmaları doğrultusunda selden etkilenen vatandaşlarımıza ve bölgede arama kurtarma çalışmalarını sürdüren ekiplere ihtiyaçları olan ağrı kesici tablet ve jel desteğinde bulunduk.

Bir Dilek Tut Derneği İle İş Birliği

Sanovel Maestro Gelişim Programı katılımcıları ve Bir Dilek Tut Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen Dilek Tasarım Atölyesi ile çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirdik.